Çalışma Komisyonları

  • Haber

Kadınların başarı ve kazanımlarının örtbas edildiği, eril dil ve bakışın hüküm sürdüğü haberciliğe karşı Türkiye’ye ve Dünya gündemine “Mor Bakış” süzgecini uyguluyoruz.

  • Hukuk

Yargıda ve adalette erkin egemenliğine karşı, kadınların yaşadıkları sorunlarda adalete ve hukuka erişimini kolaylaştırmak amacıyla gönüllü avukat ve hukukçularla bir araya geliyoruz. 

  • Psikoloji

Duygusal ve fiziksel travmaların ardından kadınların günlük hayata adapte olmasını kolaylaştırmak amacını güderek, psikoloji ve kadın alanında kendisini yetiştirmiş kadınlarla bir araya geliyoruz.

  • Tasarım

Faaliyetlerimizi görsel açıdan daha iyi duyurabilmek, tanıtabilmek amacıyla; kendi çizgilerimizi kendimizden üretebilmek amacıyla bilgisayar başına oturuyoruz.

  • Sağlık

Kadın sağlığı, bedeni ve cinselliği konularında söyleşi ve atölyeler düzenliyoruz. Patriyarkal ve kapitalist tahakkümcü ve denetimci bakış açısı karşısında feminist politika yaparak kadın özgürlük mücadelesinde önemli bir yer tutan beden politikaları konusunda eylemlerimizi sürdürüyoruz.

  • Kültür Sanat

Kadınların hayatlarını, mücadelelerini konu alan kültürel, sanatsal üretimleri bulmak, incelemek ve takipçilere ulaştırmak amacıyla; il, ilçe ve mahallelerde kadınların kültürel ve sanatsal etkinliklere ücretsiz ve kolay erişimini sağlamak amacıyla atölye çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

  • Çeviri

Dünya genelinde kadın hareketinin durumuna, gelişmelere yönelik yayınlanmış yazıları ve raporları Türkiye’li okurlara ulaştırabilmek amacıyla çeviriyoruz. Türkiye’deki kadın hareketini ve Mor Dayanışma çalışmalarını enternasyonal kadın hareketi ile buluşturacak farklı dillerde söyleşiler, röportajlar yapıyor, yazılar ve çeviriler hazırlıyoruz.